utorok 26. marca 2013

Olympiáda na Slovensku?

Trochu sa rozpráva o možnosti spoluorganizovania zimných olympijských hier na Slovensku. Všetko, čo by som kedy nielen o olympiáde na Slovensku dokázal povedať, vyjadruje ďaleko lepšie obrázok famózneho Michaela Leuniga. Dovolím si ho tu bez jeho vedomia "citovať":


pondelok 11. marca 2013

Binárny kalendár

Na Vianoce som od mojich priateľov Riša a Ondra dostal knihu s názvom Táta geek. Je to príjemná knižka plná zábavných nápadov. Jeden z projektov, ktoré autor Ken Denmead v knižke navrhuje je výroba binárneho kalendára z LEGA. Na zápis dňa v mesiaci potrebujete 5 bitov, na zápis mesiaca v roku vystačíte so 4 bitmi.

Mňa teraz fascinujú LEDky, spravil som si teda takýto svietiaci kalendár:Keďže čítate tento blog, predpokladám, že netreba dvakrát vysvetľovať, ako vyzerá na mojom kalendári dnešný dátum:


Ak si chcete sami vyrobiť podobný kalendárik, môžem vrelo doporučiť na nákup súčiastok obchodík pri mojej škole. Pani, ktorá tam predáva sa skvele vyzná a vie veľmi fundovane poradiť a zatiaľ mi vždy dokonca aj "spravila cenu".

Ak poznáte nejaké iné geekovské projekty, ktoré máte overené, poteším sa linke v komentároch.

nedeľa 10. marca 2013

Sobotné upratovanie

Pohľad na jeden zvláštny zoznam ma prinútil naformulovať nasledujúcu hádanku.

V sobotu ráno chcel ísť Jožko von. Mamička mu však dala podmienku. Keďže je sobota, treba upratovať. Pustí Jožka von, ak si splní svoje domáce povinnosti. Prosím, nahliadnite:Kedy bude môcť ísť Jožko von?